Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Janusz Koper: Producenci odmówili sprzedaży soli samorządom. Mam nadzieję, że ją zdobędziemy przed zimą

Facebook Twitter

Brakuje nie tylko węgla, ale również soli. Mam nadzieję, że najbliższą zimę zdobędziemy sól do posypywania dróg - mówił w porannej rozmowie w Radio 90 Janusz Koper zastępca prezydenta Rybnika Janusz Koper.

W związku z wojną w Ukrainie producenci soli odmówili jej sprzedaży samorządom. Otrzymać ma ją tylko Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Czy w Rybniku tej zimy będą śliskie drogi ? O to Arkadiusz Żabka pytał porannego gościa Radia 90:

Radio 90: Obok braku węgla także brak soli będzie dotykał samorządy.

Janusz Koper: Tak, to prawda, może tak się zdarzyć. W Rybniku jesteśmy troszeczkę zaopatrzeni i mam nadzieję, że na najbliższą zimę zdobędziemy potrzebną sól, aczkolwiek faktem jest, producenci odmówili sprzedaży soli samorządom. Jest zabezpieczona tylko i wyłącznie na potrzeby Generalnej Dyrekcji a z kolei z Ukrainy nie przyjedzie.

Radio 90: To dlaczego w takim razie pan nie potrafi wykorzystać swojej pozycji, którą miał w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad? Ja przypomnę tylko słuchaczom, że był pan dyrektorem katowickiego oddziału.

Janusz Koper: Panie redaktorze, kiedy to było, zmieniła się władza, są inne osoby. Generalnie nie będzie ślisko na drogach rybnickich. Jesteśmy przygotowani do zimy, w związku z powyższym zakładam, że tę zimę przetrwamy.

Na dziś Rybnik zabezpieczył około 60 procent soli potrzebnej do posypywania dróg. Cała rozmowa do zobaczenia na radio90.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj