Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jarmark Bożonarodzeniowy dla zaszczepionych bądź ozdrowieńców. A do tego maseczki

Facebook Twitter

Zagraniczne jarmarki bożonarodzeniowe cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego regionu. Wiedeń czy Berlin te miasta i inne austriackie czy niemieckie miejscowości licznie odwiedzają Polacy. Z powodu pandemii w ubiegłym roku jarmarków nie było, w tym się odbędą, ale wejście na nie wiąże się z restrykcjami.

Od 12 listopada do 26 grudnia na placu przy wiedeńskim ratuszu odbywać się będzie świąteczny jarmark. To największa tego typu impreza w stolicy i w kraju. Na teren wydarzenia będzie można wejść jedynie przez kilka specjalnych bramek, w których goście będą zobowiązani do przedstawienia certyfikatu Covid-19, zgodnie z aktualnymi zarządzeniami. Przy wejściu obowiązywać ma zasada zaszczepieni lub ozdrowieńcy, która nie będzie dotyczyć dzieci do 6. roku życia. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat muszą zostać przebadane testami na miejscu.

Jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech będą mogły odbywać się w tym roku, ale odwiedzający powinni nosić maseczki ochronne, tak jak na targach spożywczych. Również i w tym kraju jednak część z jarmarków może stosować zasadę – tylko zaszczepieni i ozdrowieńcy i w takim przypadku na teren targów zostaną wpuszczeni tylko goście z certyfikatami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj