Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jarmark wielkanocny na rynku w Pawłowicach. Spokojnie, bez imprez

Facebook Twitter

Handel na pawłowickim rynku w ramach Jarmarku Wielkanocnego. Spokojnie, bez imprez towarzyszących i bez występów artystycznych przebiegał pierwszy dzień Jarmarku Wielkanocnego.

fot. pawlowice.pl

Czternastu wystawców sprzedawało przeróżny asortyment, od ozdób świątecznych, własnoręcznie wykonanych jajek, słomianych lub pluszowych zajączków, poprzez ręcznie robione upominki: pudełka, okazjonalne kartki, makramy.

Nie zabrakło również świątecznych przysmaków

Jak zawsze ogromną popularnością cieszyły się pyszne wypieki Koła Gospodyń Wiejskich z Pniówka. Oprócz babek, ciast i ciasteczek były krokiety i przetwory z ryb. Podobnie jak podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na stoisku „Zza miedzy” można było w jednym miejscu zakupić produkty spożywcze lokalnych wytwórców: trufle, czekolady, musztardy, ketchupy i tym podobne delikatesy. Także dużym zainteresowaniem cieszył się rozdawany bezpłatnie zakwas do wypieków chlebów.

W ramach projektu pt. „Cud miód” rozdawane były nasiona kwietnej łąki, a najmłodsi dostawali kolorowanki z zadaniami i łamigłówkami, które treścią nawiązują do dobroczynnych właściwości pszczół i miodu. Promocja kwietnych łąk, ma zachęcić mieszkańców do stworzenia miejsc przyjaznych pszczołom.

Handel na pawłowickim rynku potrwa do środy (31.03.) w godzinach od 9.00 do 16.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023