Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jarosław Wieczorek: Rybnik nie otrzymał wsparcia w ramach Polskiego Ładu, bo kwota wnioskowana była prawdopodobnie zbyt duża

Facebook Twitter

''Rybnik nie otrzymał wsparcia w ramach Polskiego Ładu, bo kwota wnioskowana była prawdopodobnie zbyt duża'' - mówi wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek. Przypomnijmy, miasto starało się o dofinansowanie w wysokości 100 mln złotych na dokończenie budowy drogi regionalnej Pszczyna-Racibórz. Samorządowcy złożyli tylko jeden wniosek, bo priorytetem w konkursie miały być drogi.

Na 19 miast na prawach powiatu w województwie śląskim 18 otrzymało pieniądze, a Rybnik nie dostał ani grosza:

Jarosław Wieczorek: 97% samorządów otrzymało dofinansowanie i na pewno nie można się tutaj doszukiwać żadnych innych poza merytorycznymi uwagami czy też sugestiami. 18 na 19 miast na prawach powiatu to dofinansowanie otrzymało w niebagatelnych kwotach, bo kilkadziesiąt milionów na każde miasto. Mogę domniemywać, że wniosek był złożony jeden i na taką kwotę, która przekracza możliwości realizacyjne w ramach programu i sprawiedliwego podziału na poziomie całej Polski.

Dodajmy, że prezydent Rybnika Piotr Kuczera w porannej rozmowie w Radiu 90 mówił, że podział pieniędzy był czysto polityczny. Na dziś (26.10) konferencję w tej sprawie zwołali parlamentarzyści PiS z Rybnika. Do tego tematu będziemy wracać w naszych wiadomościach.

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021