Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębianin okradziony w internecie. Policja ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami

Facebook Twitter

Wczoraj (17.11.) jeden z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju powiadomił mundurowych, iż został oszukany przy sprzedaży internetowej. W trakcie transakcji otrzymał wiadomość od kupującego, że zapłacił już za zakupiony towar, oraz link, na którym jastrzębianin miał się zalogować i potwierdzić transakcję. Niestety link ten okazał się pułapką.

Fot. pixabay.com

W obecnej sytuacji coraz więcej osób decyduje się na zakupy oraz sprzedaż przez internet. Niestety, tak jak w realnym świecie, tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszustów. Mundurowi radzą, co zrobić, aby nie paść ofiarą przestępców internetowych.

W czasach pandemii coraz częściej i chętniej kupujemy oraz sprzedajemy różne towary poprzez internetowe serwisy aukcyjne lub portale ogłoszeniowe. Pamiętajmy, że okres ten, to wzmożony czas aktywności przestępców zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Dlatego też robiąc zakupy przez internet, zachowajmy ostrożność. Nie brakuje tam nieuczciwych sprzedawców, jak i kupujących, którzy w łatwy i szybki sposób chcą osiągnąć zysk.

Do policjantów zgłaszają się osoby, które zostały oszukane właśnie podczas takich zakupów. Pokrzywdzeni zazwyczaj zakupili towary, wpłacili pieniądze i nie otrzymali swojego zamówienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022