Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębie: Brutalnie zabił córkę swojej byłej partnerki

Facebook Twitter

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w brutalny sposób zabił 24-letnią kobietę w Jastrzębiu-Zdroju. Tragedia rozegrała się w minioną niedzielę (29.09.), kobieta zginęła od kilkunastu ciosów zadanych nożem.

Fot. tookapic \ pixabay.com

Mówi zastępca prokuratora rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju, Arkadiusz Kwapiński:

Arkadiusz Kwapiński: Wieczorem w dniu 29 września z komendą policji skontaktował się adwokat, który poinformował, że skontaktował się z nim człowiek, który powiedział, iż dokonał przed chwilą zabójstwa i chce sam popełnić samobójstwo, no i policjanci wyruszyli na poszukiwania i odnaleźli osobę, która mogła być sprawcą, odnaleźli zwłoki pokrzywdzonej, a także narzędzie przestępstwa. Pokrzywdzona zmarła na skutek zadania wielokrotnie uderzeń nożem. Bezpośrednią przyczyną zgonu były rany w klatkę piersiową w okolicę serca.    

Prokuratura wstępnie ustaliła motywy zabójstwa:

Arkadiusz Kwapiński: Z naszych ustaleń wynika, iż sprawca wcześniej w przeszłości partnerem matki pokrzywdzonej. Między sprawcą a matką pokrzywdzonej dochodziło w latach ubiegłych do różnych konfliktów m.in. sprawca był karany wcześniej za groźby karalne, kierowane wobec matki pokrzywdzonej.

Radio 90: Próbował się zemścić na córce?

Arkadiusz Kwapiński: Nie można tego wykluczyć, nie jest to jednoznacznie wyjaśnione.

Na razie nie wiadomo, czy zabójca był poczytalny w chwili popełnienia morderstwa – dodaje prokurator Kwapiński:

Arkadiusz Kwapiński: Bardzo istotne będzie do wyjaśnienia sprawa stanu psychicznego sprawcy. W tej chwili znajduje się on w szpitalu psychiatrycznym i decyzją sądu został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania poprzez umieszczenie go w areszcie śledczym, ale na oddziale psychiatrycznym.      

Dodajmy, że zabójcy grozi kara od ośmiu lat więzienia do dożywocia, prokuratura zastanawia się jednak, czy nie zmienić kwalifikacji czynu z zabójstwa na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Wtedy dolna granica kary wzrosłaby do 12 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj