Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie: Co z osobami bezdomnymi w związku z pandemią koronawirusa?

Facebook Twitter

Czy w dobie koronawirusa osoby bezdomne w mieście nie są dla nas zagrożeniem? To jedno z pytań, na jakie odpowiadały władze miasta na specjalnej zorganizowanej, po raz pierwszy online, konferencji prasowej.

Fot. fantareis \ pixabay.com

Oczywiście takie osoby zostały sprawdzone

-zapewniał zastępca prezydenta miasta, Robert Cichowicz:

Pracownik OPS-u łącznie z pracownikiem straży miejskiej objechał wszystkie znane nam osoby bezdomne w celu weryfikacji stanu ich zdrowia. Wszystkie te osoby odpowiedziały pozytywnie na to spotkanie, nie stwierdzono żadnych dolegliwości związanych z koronawirusem, więc trudno tutaj zakładać, że są zarażone i są nosicielami tego typu zarażenia. Na ten moment nie mamy żadnych sygnałów związanych z jakąkolwiek osobą bezdomną, która byłaby zarażona.

Działa także wyznaczone miejsce dla bezdomnych- dodaje prezydent Cichowicz:

Funkcjonuje nasza noclegownia, która jest otwarta cały czas dla osób bezdomnych, gdzie mogą się spotkać w świetlicy i cały czas przebywać wewnątrz tego budynku, także też spodziewamy się, że ich ilość na mieście nie będzie aż tak bardzo widoczna.

Przypomnijmy, że normalnie funkcjonuje także w Jastrzębiu Ośrodek Pomocy Społecznej, są tam jedynie ograniczenia dotyczące wejścia i wyjścia z budynku. Opieka nad osobami potrzebującymi jest realizowana na bieżąco- zapewniają władze Jastrzębia. Dodajmy, że jak potwierdziła prezydent Anna Hetman, nikt z mieszkańców miasta nie został do tej pory zarażony koronawirusem. 12 osób przebywa na kwarantannie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj