Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębie: Drożeją bilety MZK, ale dawcy krwi jeżdżą za darmo

Facebook Twitter

Drożeją bilety MZK. Jak już was informowaliśmy, od przyszłego miesiąca zapłacimy więcej za przejazd liniami Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

Jednorazowe bilety średnio idą w górę o 15%, a miesięczne o 11%:

Jeśli chodzi o przyczyny od 2013 roku, więc od 7 lat bilety mają tę samą cenę. W tym samym czasie, pieniądze, które gminy wykładają na MZK się podwoiły. Przykład gminy Mszana: z niecałych 300 tys. zł do ponad 600 tys. zł. W przypadku Jastrzębia-Zdroju z 9 mln zł do ponad 18 mln złotych. Kolejne powody to jest wzrost płacy minimalnej, ceny paliwa, a także inflacja.

Rafał Jabłoński, rzecznik MZK w Jastrzębiu-Zdroju

Mamy i dobrą wiadomość dla pasażerów. Od marca za darmo będą mogli jeździć osoby posiadający legitymację Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużonego dla Zdrowia Narodu. MZK szacuje, że na dziś może to być grupa nawet 800 osób:

Zdajemy sobie sprawę, że ta liczba może lawinowo rosnąć. Jak pokazał rok 2006, kiedy MZK wprowadziło bezpłatne bilety dla honorowych dawców krwi, po roku wycofano się z tego pomysłu, ponieważ liczba honorowych dawców krwi wzrosła nawet 10-krotnie. Tym razem jesteśmy zdeterminowani, aby ta grupa pasażerów miała darmowa bilety i od marca mogła jeździć bezpłatnie.

Z Rafałem Jabłońskim rzecznikiem MZK w Jastrzębiu-Zdroju rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj