Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie: Festyn Bezpieczeństwa za nami

Facebook Twitter

Sprzęt oraz umiejętności. Tym chwaliły się służby w czasie Festynu Bezpieczeństwa w Jastrzębiu. W sobotę (27.07.) przed halą widowiskowo- sportową spotkali się przedstawiciele straży pożarnej, policji, straży miejskiej, ratownicy medyczni, Wojskowej Komendy Uzupełnień z Rybnika, była Straż Więzienna, Straż Graniczna czy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Katowic.

Fot. Michał Piątek / straz.jastrzebie.pl

Mamy nadzieję, że z mieszkańcami będziemy się spotykać tylko na takich festynach, a nie podczas realnych akcji – piszą strażacy z Jastrzębia w podsumowaniu Festynu Bezpieczeństwa. Podczas pokazów można było usłyszeć, jaki sposób ratownicy udzielają pomocy, jak również jak samemu ustrzec się przed niebezpieczeństwem w ramach akcji prowadzonych przez PSP. Podczas prowadzonej prelekcji w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” poruszano kwestie bezpiecznego zachowania podczas podróży oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Wspomniano również o akcji „Stop pożarom traw”, która szczególnie w tym okresie suszy jest bardzo ważna, by zachować szczególną ostrożność w posługiwaniu się ogniem w miejscach do tego nie przeznaczonych.

Zgromadzeni widzowie byli żywo zainteresowani zarówno pokazami jak i spostrzeżeniami jakie równolegle były doń przekazywane. Wspomniano również o „cichym zabójcy”, jakim jest tlenek węgla. Przypominano jak zminimalizować ryzyko uwolnienia tego trującego gazu, a jeśli już wystąpi jak szybko zareagować by w porę uchronić się przed przykrymi skutkami inhalacji tlenkiem węgla.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022