Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie jak za dawnych lat! Będzie jak w uzdrowisku!

Facebook Twitter

Inhalatorium Solankowe stanie w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu. Obiekt ma przypominać ten, który istniał tam przed wojną. Jego powstania chcą władze miasta, ich zdaniem, park ma odzyskiwać dawny blask i choć po części pełnić także dawne funkcje.

Mówi prezydent Jastrzębia, Marian Janecki:

Mamy taki zamiar, żeby odbudować solankę w takim projekcie jak kiedyś była promenada, która jeszcze przed wojną służyła kuracjuszom. Ale myśmy chcieli nie tylko samą promenadę, ale żeby ta solanka nawiązywała do tego czym kiedyś ten park był, czyli parkiem uzdrowiskowym. Przede wszystkim w takich charakterze jest to realizowane.

Według projektu inhalatorium solankowe będzie podobne do tego, które istniało w Parku Zdrojowym przed laty. Ma mieć formę promenady z oszkloną częścią środkową, która pełnić będzie funkcję inhalatorium, po bokach znajdować się będą ławki i stoliki.

Solanka to jest taka promenada i ma służyć przede wszystkim inhalacji, czyli ktoś kto będzie chciał sobie powdychać tego jodu więcej będzie mógł skorzystać z tej inhalatorni. Oczywiście teraz przede wszystkim jest znalezienie pieniędzy, ale projekt zaakceptowany przez konserwatora wojewódzkiego jest, tak, że myślę, że teraz tylko kwestia pieniędzy i realizacji.

Pieniądze na budowę inhalatorium mogłyby się znaleźć w przyszłorocznym budżecie miasta – dodaje prezydent Janecki. Jeżeli tak się stanie, miasto ogłosi przetarg a wyłoniona w nim firma przystąpi do realizacji inwestycji. Inhalatorium Solankowe mogłoby zacząć służyć mieszkańcom już pod koniec przyszłego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022