Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie: Nowa siłownia i plac zabaw [FOTO]

Facebook Twitter

W Jastrzębiu-Zdroju pojawiło się kolejne miejsce dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Przy ul. Gagarina pojawiła się kolejna siłownia pod chmurką. Sprzęt został tak dobrany, żeby można było ćwiczyć wszystkie partie mięśniowe.

Są tu nie tylko urządzenia siłowe, ale również rekreacyjne. Na placu siłowni umieszczono: orbitrek, wyciąg górny, rowerek, wioślarz, wypychacz, ławeczkę, prostownik pleców i stepper. Jest też plac zabaw i stoły do gier planszowych.

Mali mieszkańcy mogą natomiast aktywnie spędzać czas na placu zabaw. Ten ma nawierzchnię z mat przerostowych i wyposażony jest w linarium, ślizgawkę z domkiem i huśtawkę.

Oprócz tego przy ul. Gagarina można pograć w szachy i chińczyka na specjalnie przystosowanych do tego celu stołach.

Zadanie pn. „Zagospodarowanie terenów miejskich – budowy siłowni plenerowej, strefy relaksu oraz placu zabaw przy ul. Gagarina w Jastrzębiu-Zdroju” otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019. Kwota dofinansowania wynosi 50 000 zł, natomiast koszt całego zadania to 280 000 zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021