Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie: Planowany kolejny remont wiaduktu na Pszczyńskiej

Facebook Twitter

Z początkiem nowego roku planowany jest kolejny w ostatnich latach remont wiaduktu na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu. Miasto rozstrzygnęło już przetarg i wyłoniło wykonawcę. Inwestycję realizować będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex, które zadeklarowało, że w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy dokończy realizację zadania.

Jak ustaliliśmy w rejonie wiaduktu na ulicy Pszczyńskiej dochodzi do osiadania gruntu. I to w dużej skali. W ostatnich latach w wyniku eksploatacji górniczej teren w tamtym rejonie obniżył się o około 10. Doprowadziło to do tego, że przejazd dla trakcji kolejowej z i do pobliskiej kopalni pod wiaduktem stał się praktycznie niemożliwy. Stąd konieczność kolejnej przebudowy polegającej na podniesieniu dróg najazdowych, a dokładnie południowej jezdni wiaduktu, czyli tej która prowadzi od Jastrzębia w kierunku Pawłowic.

Przy użyciu specjalnego hydraulicznego podnośnika droga zostanie podniesiona o 5 metrów, po czym dobudowane zostaną przyczółki, na których droga będzie osadzona. Ruch w czasie prac będzie dwustronny, poprowadzony północną częścią wiaduktu.

Przebudowa będzie kosztowała prawie 26 milionów 400 tysięcy zł. W całości zapłaci za to Jastrzębska Spółka Węglowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj