Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie: Potrącenie pieszej. Noście odblaski – apeluje policja – one ratują życie!

Facebook Twitter

We wtorkowy wieczór (13.10.) na ulicy Rybnickiej w Jastrzębiu-Zdroju doszło do potrącenia pieszej. Poszkodowana przechodziła przez jednię poza przejściem dla pieszych. Została przewieziona do szpitala.

Niestety jesienna pogoda nie sprzyja bezpieczeństwu. Padający deszcz, mgła i szybko zapadający zmrok sprawiają, że kierowcy znacznie później dostrzegają pieszych i rowerzystów. Nośmy odblaski! One mogą uratować nam życie!

Do zdarzenia doszło we wtorek (13.10.) około godziny 19:00 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Rybnickiej. Kierujący renault, 52-letni jastrzębianin potrącił przechodzącą przez jezdnię pieszą. Warunki atmosferyczne w momencie zdarzenia były bardzo trudne: opady deszczu, zapadający zmrok, kobieta była ubrana na ciemno. Na miejsce przyjechała załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała poszkodowaną do szpitala. 64-letnia kobieta doznała złamania ręki prawej oraz ogólnych potłuczeń ciała. Kierujący samochodem był trzeźwy. Jastrzębscy śledczy będą teraz wyjaśniać dokładne okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują:

Apelujemy do wszystkich pieszych użytkowników dróg o zasadę ograniczonego zaufania i szczególną ostrożność, nawet jeśli poruszają się po oznakowanym przejściu dla pieszych, które powinno gwarantować im bezpieczeństwo. Ułamek sekundy nieuwagi kierowcy często może zadecydować o czyimś życiu…
Każdy pieszy i rowerzysta powinien mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo i zadbać o to, aby być widocznym. Latarka, kamizelka lub jakikolwiek element odblaskowy sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Dlatego też pieszych i rowerzystów zachęcamy do noszenia odblasków w porze od zmierzchu do świtu bez względu na to, czy znajdują się na leśnym odcinku drogi, czy też w centrum miasta. Dzięki temu kierowcy zyskują cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024