Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie: rondo będzie przejezdne w przyszłym tygodniu

Facebook Twitter

15 listopada, w poniedziałek przejezdne będzie rondo w Jastrzębiu. Urzędnicy podali dokładny termin odblokowania ruchu na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i ulicy Granicznej. To największe rondo w mieście, ma średnicę 28 metrów, jest pierwszym w Jastrzębiu rondem turbinowym.

fot.mat.prasowe MZK Jastrzębie

Jak tłumaczą w magistracie, oznacza to konstrukcję, która automatycznie naprowadza kierowcę na odpowiedni zjazd z ronda, nie można po nim jeździć na około. Z wiadomości Radia 90 wiecie, że w poniedziałek (15.11.) na swoje trasy wrócą tam także autobusy MZK. Dodajmy jeszcze, że pozostała część inwestycji, czyli budowa wiaduktu, potrwa do połowy przyszłego roku.

Cały koszt to niemal 18 milionów 370 tysięcy złotych, jednak tylko połowa tej kwoty wydana zostanie z budżetu miasta. Druga część zostanie pokryta przez Fundusz Dróg Samorządowych.

Autobusy komunikacji miejskiej wrócą na dotychczasowe trasy w poniedziałek 15 listopada. Trzy najważniejsze zmiany to przywrócenie rozkładu jazdy sprzed zamknięcia drogi, zniesienie tymczasowej linii G10 kursującej z Dworca Arki Bożka do ronda przy I Liceum Ogólnokształcącym, a także „powrót” przeniesionego przystanku pod Urząd Miasta.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj