Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie: Sytuacja z kursami wraca do normy. Problem pozostał

Facebook Twitter

Dobra informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej w Jastrzębiu, Żorach i Czerwionce- Leszczynach. Sytuacja wraca do normy sprzed kryzysu, jaki dotknął PKM. 11 lutego większość kierowców poszła na zwolnienia lekarskie w proteście przeciwko planowanej likwidacji przedsiębiorstwa.

Fot. pkm-jastrzebie.pl

Mówi rzecznik prasowy MZK Rafał Jabłoński:

Obecnie sytuacja wróciła do normy. W Jastrzębiu – Zdroju wykonywanych jest 100% kursów, natomiast jeśli chodzi o Czerwionkę – Leszczyny  i Żory pojedyncze kursy jeszcze wypadają. Natomiast od jutra na tym terenie już będziemy mieli 100% komunikacji.

Kursy autobusów wracają, ale problem pozostaje. Na poniedziałek (25.02.) na godzinę 11.00 zaplanowano posiedzenie Zarządu MZK. Wtedy dowiemy się co dalej, czy PKM ogłosi upadłość i jak wysokie kary zostaną nałożone? Czekamy na decyzję – mówi Stanisław Słowiński likwidator PKM-u:

Nie mam żadnej informacji co do tego, w jaki sposób będą na nas nakładane, chyba nieuniknione, konsekwencje umowne. Zapisy umowy są jasne, precyzyjne i w sposób oczywisty określają pewne zasady i pewne konsekwencje niewykonania kursów. Jak to będzie przeprowadzane, czy to będzie od razu, czy jednorazowo, czy w innej formie, niestety takiej informacji na dzień dzisiejszy nie posiadam.

Kilka lat temu komunikację miejską na terenie Jastrzębia- Zdroju, przejęła firma Warbus. Zadania zleca podwykonawcy czyli PKM-owi. Paweł Szymonik dyrektor generalny firmy Warbus zwraca uwagę, że kary umowne dla PKM scedowane przez Warbus powinny zostać ograniczone jedynie do przewozów z dnia 11 lutego i nie powinny sięgać kwoty jednego miliona złotych jak sugerują wypowiedzi przedstawicieli MZK:

Dobrze by było, żeby ta decyzja o nałożeniu kar, która będzie nam przedstawiona, uwzględniała sytuację PKM-u. Uratowaliśmy spółkę PKM oddając im za darmo 50% przewozów. My nigdy w ofercie nie złożyliśmy możliwości podwykonawstwa. Podwykonawstwo zostało nam wciśnięte na siłę, pod rygorem rozwiązania umowy.

Posiedzenie Zarządu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w poniedziałek 25 lutego o 11.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022