Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębie: odwołana akcja znakowania rowerów

Facebook Twitter

Deszcz pokrzyżował plany. Zapowiadana na jutro (14.05.) akcja znakowania rowerów w Jastrzębiu została odwołana z powodu niekorzystnych prognoz.

fot. jastrzebie.pl

A przypomnijmy: Straż Miejska w Jastrzębiu cyklicznie zaprasza do siebie właścicieli jednośladów, by oznaczyć ich pojazdy specjalnym numerem, który ułatwia odnalezienie pojazdu w chwili gdy zostanie on skradziony. By skutecznie nanieść na ramę roweru odpowiedni numer musi być jednak sucho, nie może padać deszcz.

Następna taka możliwość będzie w ostatnią sobotę maja (25.05.) od 14.00 do 16.00. Przy tej okazji oznaczyć można również dziecięcy wózek lub pojazd inwalidy.

Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników – informują strażnicy miejscy.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów.

System znakowania rowerów wdrażany jest przez jastrzębską straż miejską w ramach projektu „Zintensyfikowanie współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 lipca 2020