Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie wróciło do MZK, ale stawia warunki

Facebook Twitter

Miasto chce mieć większy wpływ na działalność związku. Przypomnijmy, klika miesięcy temu jastrzębscy radni zdecydowali o wystąpieniu miasta ze struktur Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Na ostatniej sesji zmienili wcześniejszą decyzję i tym samym miasto pozostanie w MZK.

Zdaniem prezydent Jastrzębia, Anny Hetman to krok w złym kierunku, ale skoro decyzja została już podjęta, to teraz trzeba zmian w samym MZK:

W MZK muszą nastąpić też takie zmiany, aby jego działalność nie pochłaniała, jak dotychczas ogromnych środków – dodaje prezydent Hetman:

Pozostanie w strukturach związku odsuwa w czasie zapowiadaną przez władze Jastrzębia darmową komunikacje dla mieszkańców. Jeżeli zamiany w MZK będą zadowalające, prezydent Hetman deklaruje pozostanie miasta w MZK:

Przypomnijmy wspomniany projekt zakładał wprowadzenie systemu elektronicznego w MZK i to się stało. Pierwsze spotkanie wszystkich zainteresowanych, na których omawiane mają być proponowane zmiany, zaplanowano na najbliższy wtorek (06.10.).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj