Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębie wyprzedziło w zarobkach Warszawę

Facebook Twitter

8 tysięcy 121 złotych brutto - to najwyższa średnia pensja w kraju. Gdzie tyle zarabiają? Według Głównego Urzędu Statystycznego to wynagrodzenie, które osiągają osoby pracujące w Jastrzębiu-Zdroju.

fot. Robert Sitek/ jastrzebie.pl

Miasto z naszego regionu wyprzedziło w tych statystykach Warszawę i Jaworzno. W dużej mierze średnią podnoszą zarobki w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Dane opublikowane przez GUS za 2018 rok obejmują 66 miast na prawach powiatu, czyli m.in. dawne stolice województw oraz miasta powyżej 100 tys. mieszkańców. Jastrzębie-Zdrój, z kwotą przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w wysokości 8121 zł, nie po raz pierwszy znalazło się w czołówce miast na prawach powiatu, w których zarabia się najlepiej. Kwota przeciętnych zarobków w Jastrzębiu stanowi 168 proc. średniej krajowej, wynoszącej 4 tysiące 835 złotych.

Z opublikowanych danych wynika, że wynagrodzenie w tym mieście rosło niemal pięć razy szybciej niż średnia krajowa. W Warszawie, która znalazła się na drugim miejscu statystyczne wynagrodzenie to 6 tysięcy 433 zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj