Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie: Zamknięty dla mieszkańców Urząd Miasta, do pracy przyszło 70% osób

Facebook Twitter

Zamknięty dla mieszkańców Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju. Taką decyzję podjęła prezydent Anna Hetman w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Magistrat zamknięty do odwołania, do budynku wchodzą tylko pracownicy.

Na taki bezprecedensowy krok prezydent Anna Hetman zdecydowała się, jak mówi: mając na uwadze bezpieczeństwo jastrzębian. Niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się koronowirusa jest priorytetem w naszych działaniach. Izolacja to najlepsze, co możemy zrobić.

Do urzędu weszli w poniedziałek rano tylko urzędnicy. Jak szacuje Izabela Grela rzecznik urzędu, do pracy przyszło około 30% mniej osób, to w większości ci, którzy opiekują się dziećmi, które musiały pozostać w domach. Magistrat chce docelowo, by ci, którzy mogą, pracowali zdalnie.

Kontakt z urzędnikami będzie możliwy przede wszystkim elektronicznie lub telefonicznie. Można też składać wnioski papierowe. W tym celu przed drzwiami głównego wejścia do urzędu postawiona została urna. W Jastrzębiu-Zdroju wyjątek stanowi Urząd Stanu Cywilnego, gdzie są rejestrowane jedynie narodziny i akty zgonu.

Przeczytaj też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024