Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie zapowiada otwarcie kąpieliska Zdrój

Facebook Twitter

Pływalnia letnia ma ruszyć w następną sobotę (11.07.), w reżimie sanitarnym: mniej osób na terenie kąpieliska, krócej czynne.

Fot. pixabay.com

Jak informuje MOSIR w Jastrzębiu z powodów epidemiologicznych liczba osób mogących bezpiecznie przebywać na basenie zostanie ograniczona do 1850. W sezonie 2020 będzie czynne od 10.00 do 18.00.

Ceny biletów będą niezależne od pory dnia i wyniosą 9 zł/normalny, 5 zł/ulgowy, dzieci do lat 3 bezpłatnie.

W czasie oczekiwania na możliwość otwarcia kąpielisko zostało, jak co roku, odświeżone po ubiegłym sezonie i zimie oraz przygotowane na kolejne lato. Pomalowane zostały ściany zewnętrzne budynków oraz szatnie, a basen dokładnie wyczyszczony.

– informują urzędnicy w Jastrzębiu. Kąpielisko działa przy ulicy Witczaka, obiekty po modernizacji otwarto wiosną 2007 roku. W skład kompleksu wykonanego ze stali nierdzewnej wchodzi niecka basenu pływackiego i rekreacyjnego wraz z atrakcjami wodnymi (schody bąbelkowe, masaże denne i ścienne, jeż wodny, rwąca rzeka, zjeżdżalnia kręta) oraz brodzik dla dzieci z atrakcjami wodnymi. Obiekt posiada nowoczesne zaplecze wraz z przebieralniami, pomieszczenie administracyjne, kawiarnie z tarasem, budynek technologiczny oraz dwa boiska do siatkówki plażowej. Powierzchnia basenu pływackiego i rekreacyjnego wynosi 1097,00 m2, a brodzika dla dzieci 67,00m2.

Duży basen ma wymiary 66 x 21,5 m, w tym część do pływania 25 x 10 m, natomiast wymiary brodzika to 13, 9 x 8,8 m. Obiekt jest podgrzewany przez pompy ciepła zasilane z niedalekiej oczyszczalni oraz układ solarowy, znajdujący się na dachu budynku technologicznego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj