Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Areszt za kradzież rozbójniczą

Facebook Twitter

Tymczasowy areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej. Jastrzębscy policjanci zatrzymali 26-latka, który w jednym ze sklepów najpierw ukradł alkohol, a potem groził obsłudze tłuczkiem do mięsa. Wpadł, bo kilka godzin później przyszedł po kawę. Jak się później okazało, na swoim koncie miał szereg innych kradzieży w placówkach handlowych. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek (16.02.) około 6.20. Do sklepu wszedł wtedy młody mężczyzna, który zabrał z półki alkohol, a następnie skierował się do wyjścia, nie zamierzając płacić. Widząca to sprzedawczyni próbowała go zatrzymać. Wtedy mężczyzna wyciągnął z plecaka tłuczek kuchenny i zaczął jej grozić. Wystraszona kobieta wycofała się, a agresor uszkodził drzwi sklepu i uciekł. Ochrona od razu powiadomiła o zdarzeniu policję. Na miejsce skierowano wszystkie dostępne patrole i rozpoczęto poszukiwania sprawcy.

Około 13.20 złodziej powrócił do sklepu, chcąc ukraść kawę. Tym razem nie zdążył jednak uciec, zatrzymali go pracownicy ochrony. Mężczyzna był dobrze znany nie tylko policjantom, ale również pracownikom sklepów. Ze złodziejskiego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Kradł na terenie całego miasta w różnych sklepach spożywczych i drogeriach.

aaa

Oprócz opisanej kradzieży rozbójniczej policjanci prowadzili przeciwko niemu już kilka spraw o inne kradzieże. Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Za zarzucane czyny mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021