Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Coraz więcej kandydatów do szkół średnich

Facebook Twitter

Ponad 600 kandydatów więcej do szkół średnich w Jastrzębiu-Zdroju. Zakończył się proces rekrutacji do ponadpodstawowych placówek. Na rok szkolny 2022/2023 aplikowały 1862 osoby, absolwenci szkół podstawowych nie tylko z miasta. Rok wcześniej było ich 1236.

Fot. zs2.jastrzebie.pl

Więcej będzie również klas. Zaplanowano uruchomienie 57 oddziałów, rok temu 43, tak by więcej osób mogło rozpocząć naukę w wymarzonych szkołach. Choć nie otwarto nowych kierunków i profili, znaleźli się chętni na takie, które dość długo nie cieszyły się popularnością. Mowa między innymi o oddziałach technik pojazdów samochodowych i technik transportu kolejowego w Zespole Szkół Techniczno-Branżowych.

Monika Dudacy: Z powodu tak wielu osób aplikujących do jastrzębskich szkół i zaplanowania aż 57 oddziałów w szkołach ponadpodstawowych wiele uczniów nie zostało zakwalifikowanych do szkół. Prezydent Anna Hetman po uwzględnieniu możliwości lokalowych i kadrowych szkół zdecydowała o zwiększeniu ilość planowanych oddziałów o 6 (dodatkowe oddziały powstały w Zespole Szkół nr 2, I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi, III Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół nr 5, Zespole Szkół Zawodowych)

– komentuje Monika Dudacy, zastępca naczelnika w Wydziale Edukacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj