Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: „Covidowe” zwolnienie z podatku od nieruchomości

Facebook Twitter

Jastrzębie-Zdrój proponuje przedsiębiorcom wsparcie. Chodzi o te branże, które zostały objęte rządowym zakazem prowadzenia działalności. Samorządowcy nie chcą pozostawiać przedsiębiorców samym sobie.

Jedną z form wsparcia, jakie oferuje miasto, jest zwolnienie z podatku od nieruchomości. W Jastrzębiu-Zdroju działa ponad 70 lokali gastronomicznych, to kawiarnie, restauracje czy bary. Wszystkie mogą skorzystać z ulgi, podobnie jak przedsiębiorcy z innych branż, które zostały objęte rządowym zakazem prowadzenia działalności. Poza gastronomią są to między innymi baseny, siłownie, kluby fitness, domy weselne, hotele i niektóre sklepy w galeriach handlowych.

Aby skorzystać ze zwolnienia z podatku za luty 2021, roku wystarczy złożyć korektę deklaracji lub informacji na podatek od nieruchomości oraz wypełnić formularz informacji o negatywnych skutkach finansowych pandemii dla przedsiębiorców.

Zainteresowani mają czas do 30 czerwca 2021 roku. Formularze są dostępne w Wydziale Podatków i Opłat. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 32 47 85 281.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021