Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Fałszywe wezwanie policji

Facebook Twitter

Kolejne fałszywe wezwanie policji w Jastrzębiu-Zdroju. Mundurowi przypominają: niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy.

fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

W niedzielę, około godziny 1.20 policjanci pojechali do jednego z mieszkań na osiedlu Barbary. Dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie od jastrzębianki, która twierdziła, że potrzebuje pomocy, ponieważ miała „dostać gazem”. Kiedy patrol przybył na miejsce, okazało się, że kobieta jest …”pod gazem” tzn. pod znacznym wpływem alkoholu. Mundurowi ustalili, że jastrzębianka wcale nie potrzebuje pomocy.

Nieprawdą było również to, że została zaatakowana. Okazało się, że ta interwencja nie jest pierwszym wezwaniem tego dnia. Kobieta oświadczyła, że „dzwoni na numery alarmowe, ponieważ tak jej się podoba i my mamy obowiązek przyjechać, bo ona płaci podatki”. 44-latka wcześniej została już ukarana mandatem karnym za bezpodstawne wezwanie. Stróże prawa widząc, że ten środek nie odniósł zamierzonego celu, skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj