Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Jastrzębie-Zdrój: Karolina Śleziak na rozpoczęcie Silesian Voices

Facebook Twitter

W piątek (14.09.) w Domu Zdrojowym odbędzie się pierwszy koncert w ramach Jesiennej Triady Koncertowej "Silesian Voices". O godz. 19.00 wystąpi rybniczanka Karolina Śleziak, której towarzyszyć będą Przemysław Strączek, Michał Wierba, Piotr Południak i Grzegorz Masłowski.

Karolina Śleziak – urodzona w Rybniku. Od dziecka zafascynowana muzyką. Już jako siedmiolatka rozpoczęła edukację muzyczną w klasie fortepianu. Pochłonięta muzyką instrumentalną nigdy nie chciała rezygnować ze śpiewania i tworzenia własnej muzyki płynącej prosto z serca i wyrażającej najgłębsze emocje. Jako dziecko na kilka miesięcy straciła głos, co w perspektywie oznaczało, że nie będzie mogła rozwijać swojej największej pasji. Poświęciła się więc grze na fortepianie. W wieku 17 lat napisała piosenkę, którą wykonała razem z orkiestrą i chórem na specjalnie potrzeby musicalu „Nie lękajcie się”. Musical został zarejestrowany w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Silnie inspiruje ją jazz, pop, blues oraz funky a także tacy artyści jak Stevie Wonder, Dianna Reeves, Roberta Gambarini czy Erykah Badu. Obecnie współpracuje z różnymi artystami wykonując autorskie kompozycje. Na początku 2013 roku będzie miała miejsce premiera jej debiutanckiej płyty pt. „Tesna” nagraną ze znakomitymi polskimi muzykami jazzowymi.

Wystąpią:

  • Karolina Śleziak – śpiew
  • Przemysław Strączek – gitary
  • Michał Wierba – fortepian/rhodes
  • Piotr Południak – kontrabas/gitara basowa
  • Grzegorz Masłowski – perkusja

Projekt „Jesienna triada koncertowa SILESIAN VOICES – Jastrzębie-Zdrój 2012” został dofinansowany przez Samorząd Miasta Jastrzębie Zdrój.
Organizatorem jest Stowarzyszenie Muzyczne „Śląski Jazz Club” z Gliwic.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj