Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Kiedyś PEC, niedługo będzie siedziba samorządowych instytucji

Facebook Twitter

Jastrzębie-Zdrój pozyskało dofinansowanie na termomodernizację budynku przy ulicy Wrocławskiej. To prawie 1 milion 300 tysięcy zł na przebudowę byłej siedziby Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Fot..jastrzebie.pl

Docelowo w budynku ulokowane zostaną dwie instytucje: Powiatowy Urząd Pracy oraz Miejski Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli. Miasto kupiło były PEC, by móc przenieść te jednostki z budynku przy ul. Pszczyńskiej, w którym przecieka dach, a całość wymaga generalnego remontu. Obecna siedziba PUP-u jest za mała na potrzeby tej instytucji. Budynek PEC-u przy ul. Wrocławskiej pomieści nie tylko PUP ale i MZOSiP. Jest to miejsce położone w centrum miasta, co jest znacznym ułatwieniem dla klientów. Cała inwestycja ma kosztować 4,9 mln złotych.

Obecnie trwa tam wymiana instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej. W planie robót jest między innymi termomodernizacja budynku, a także wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Dodatkowo w budynku pojawi się winda. Modernizacja nowej siedziby PUP-u i MZOSiP-u zrewitalizowana zostanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, oś priorytetowa w ramach RPO WSL: IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj