Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Miasto szuka chętnych do zespołów szczepiennych. Gdzie powstaną punkty szczepień?

Facebook Twitter

Między innymi w Hali Widowisko Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju powstanie punkt szczepień, rozważane jest też uruchomienie takiego punktu w Klubie Seniora przy ulicy Mazowieckiej. Rząd ogłosił we wtorek (30.03.) przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień.

To samorządy mają teraz organizować takie punkty, muszą też zadbać o ich obsługę. W jastrzębskim magistracie zgodnie z rozporządzeniem muszą być co najmniej dwa takie miejsca, w tym jeden prowadzony przez szpital. Mówi rzecznik Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju:

Izabela Grela: Na ten moment na pewno wiemy, że taki punkt szczepień powstanie w Hali Widowiskowo-Sportowej w holu głównym, który nie ma barier architektonicznych, więc będzie tam swobodny dostęp dla mieszkańców, niezależnie czy są mobilni, czy nie. Rozważamy też drugi punkt, by usprawnić szczepienia. Jest to Klub Seniora przy ulicy Mazowieckiej. (…)

Z rozporządzenia wynika, że samorządy jako organizatorzy tych szczepień zobligowani są do powołania do każdego z tych punktów, od dwóch do trzech zespołów, które będą szczepić. Każdy z nich ma liczyć od jednej do pięciu osób. Rozporządzenie mówi także, że dziennie w Jastrzębiu-Zdroju ma być zaszczepionych minimum 500 osób. Szukamy chętnych – mówi rzecznik miasta:

Izabela Grela: To oznacza, że poszukujemy ludzi i to nie ukrywam, że na tym etapie jest dosyć trudne, dlatego, że rozporządzenie mówi też o tym, że każda z osób, które będą pracowały w zespołach, które będą szczepić, zobligowana jest do ukończenia kursu szczepienia w praktyce i teorii. Na ten moment nie znaleźliśmy żadnej osoby, ale mamy czas do 4 kwietnia.

Jak wygląda sytuacja w Rybniku? Sprawdź:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021