Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębie-Zdrój: Miejski Ośrodek Kultury wraca do normalnej pracy

Facebook Twitter

Jastrzębie-Zdrój już nie czerwone a zielone. Miasto decyzją Ministerstwa Zdrowia zostało skreślone z listy powiatów, w których występuje duża ilość zakażeń koronawirusem. Kolor zielony oznacza, że mieszkańców nie obowiązują już dodatkowe obostrzenia.

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia podało nowy podział na strefy

Pod rygorem sanitarnym mogą już także odbywać się imprezy:

MOK wraca do normalnej pracy, takiej jak przed strefą czerwoną. Wznawiamy wszystkie wydarzenia artystyczne, otwarte będą placówki. Będziemy realizowali program, który był założony na wakacje, oczywiście wszystko w ramach reżimu sanitarnego, więc są jakieś ograniczenia. Staramy się żeby w jakimś stopniu tą działalność prowadzić, żeby dzieci mogły te wakacje atrakcyjne spędzić do końca.

-mówi radiu 90 instruktor w miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu Zdroju, Elżbieta Wojtyna

Najbliższe wydarzenia to niedzielny spektakl dla dzieci, będą odbywały się także poranne seanse w kinie dla najmłodszych, warsztaty artystyczne w Parku Zdrojowym czy warsztaty w ramach cyklu „Jak to się robi”.

Dodajmy, że do normalnej pracy wraca także Wodzisławskie Centrum Kultury – powiat wodzisławski także od dziś jest zielony. Zaplanowane na sierpień wydarzenia między innymi akcja lato, czy seanse kinowe będą się odbywały ale oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. WCK zaprasza także na wszystkie wrześniowe imprezy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj