Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Mieszkaniec pomógł zatrzymać dwóch pijanych kierowców

Facebook Twitter

Dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał zgłoszenie od świadka o podejrzanym zachowaniu kierującej golfem. Po zatrzymaniu pojazdu na alei Jana Pawła II, na miejscu kierowcy siedział już 30-letni mężczyzna, a kobieta, która miała być kierującą, siedziała na miejscu pasażera.

Fot. zory.policja.gov.pl

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy i pasażerki. Wynik badania wykazał, iż 30-latek miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu, a 21-letnia kobieta, która przez cały czas była bardzo agresywna „wydmuchała” ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. W pojeździe zabezpieczono także środki narkotyczne.

Pojazd golf był niedopuszczony do ruchu z powodu braku badań technicznych pojazdu oraz niesprawnego układu wydechowego. Mężczyzna miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami, a kobieta aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W toku czynności procesowych okazało się, że podczas jazdy zmieniali się za kierownicą i teraz obaj usłyszeli już zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego, będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi im kilka lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj