Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Mobilne miasteczko ruchu drogowego [FOTO]

Facebook Twitter

O bezpieczeństwie na drodze będą uczyć w mobilnym miasteczku ruchu drogowego. Jastrzębska policja, przy wsparciu Urzędu Miasta, kupiła zestaw znaków i pojazdów, z którymi będzie docierać do przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych.

Halina Semik: Całe miasteczko jest złożone z różnych pluszowych elementów, znaki drogowe, droga, przystanek, pojazdy, taksówka, autobus, radiowóz policyjny. Dzieci wchodząc w te pojazdy będą mogły wstawić się w różne sytuacje, nie będą tylko pieszymi którymi są na co dzień, ale będą także kierującym pojazdem, będą wiedzieć jak to jest przed przejściem dla pieszych, jak się zachować, jak ta sygnalizacja świetlna zmienia się przed tym przejściem. Będą wiedzieli jak kierujący musi szybko zareagować zbliżając się do przejścia, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej, jak to jest kiedy ten pieszy się zbliża do tego przejścia. Odnośnie nowych przepisów jak zachowują się piersi, którzy mają telefony komórkowe przy sobie. Wchodząc w te pojazdy chcemy, aby dzieci widziały jak reagować w danej sytuacji, przy tym także poznają znaki drogowe. Będą wiedzieć jak zmienia się sygnalizacja, jak jest zsynchronizowana sygnalizacja dla pieszych oraz kierującego. Przez zabawę chcemy dotrzeć do tych mieszkańców

-wyjaśnia rzeczniczka jastrzębskiej policji.

A jak nauka zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym właśnie poprzez zabawę w mobilnym miasteczku ruchu drogowego podobała się dzieciom z Przedszkola nr 6?

– usłyszała Monika Sokołowska. Takie mobilne miasteczko ruchu drogowego może być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Od września jastrzębska policja rusza z projektem i już teraz zaprasza wszystkie przedszkola oraz uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych do kontaktu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021