Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: mundurowi zanieśli bezdomnym paczki na święta

Facebook Twitter

Jastrzębscy policjanci odwiedzili przed świętami bezdomnych. Mundurowi wspólnie z pracownikiem socjalnym ośrodka pomocy społecznej dostarczyli paczki świąteczne osobom bez dachu nad głową.

Fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Przekazano także informację o dostępnych formach pomocy i pozwoliła obdarowanym, chociaż na chwilę zapomnieć o problemach życia codziennego.

Okres zimowy to czas szczególnie trudny dla osób pozbawionych dachu nad głową. Niskie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Pozostają wykluczeni społecznie z powodu sytuacji życiowej, chorób lub uzależnienia. Wiele z tych osób rozpoczynające się Święta Bożego Narodzenia spędzi samotnie, często szukając schronienia i ciepła w pustostanach lub altankach działkowych.

Fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Los tych osób nie pozostaje obojętny dla jastrzębskich policjantów i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Wczoraj (20.12.) odwiedzili oni bezdomnych z terenu miasta. Potrzebujący otrzymali paczki świąteczne z żywnością z długim terminem przydatności. Dla osób bezdomnych jest to nie tylko wsparcie rzeczowe, ale także sposób, aby choć na chwilę zapomnieć o swoich problemach i trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022