Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: MZK uruchamia bilet na komórkę

Facebook Twitter

10 sekund - tyle trwa zakup biletu autobusowego. Międzygminny Związek Komunikacji w Jastrzębiu-Zdroju wprowadził nową usługę. To bilet na komórkę, który można kupić bez kontaktu ze sprzedawcą. Wystarczy specjalna aplikacja zainstalowana na smartfonie.

Kupiony bilet wraz z kodem QR wyświetla się na ekranie telefonu. I w zasadzie to wszystko, by móc wyruszyć w drogę autobusem MZK. W obecnej sytuacji epidemicznej to dobre rozwiązanie, bo ogranicza bezpośredni kontakt pasażera np. z kierowcą. Dzięki aplikacji można kupić bilet jednorazowy, natomiast bilet miesięczny, 2-tygodniowy lub tygodniowy można kupić na stronie internetowej zbiletem.pl i on również będzie widoczny w aplikacji.

fot. MZK Jastrzębie

Od października bilet okresowy będzie obowiązywał także na obszarze komunikacji rybnickiej (ZTZ). Pasażerowie posługujący się właśnie takim biletem muszą pamiętać, by wchodząc do autobusu zeskanować kod QR w czytniku, który jest zainstalowany w pojeździe. Wtedy on zmieni kolor z pomarańczowego – to jeszcze bilet nieważny, na kolor zielony – czyli już zarejestrowany i uprawniający do przejazdu. W trakcie kontroli wystarczy pokazać bilet na ekranie naszego telefonu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj