Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój na żółto, też zaskoczone decyzją ministra zdrowia

Facebook Twitter

Jastrzębie-Zdrój w kolorze żółtym, też zaskoczone decyzją Ministerstwa Zdrowia o powrocie restrykcji. Od soboty 1 sierpnia wracają obostrzenia. Ciągle nie wiadomo, jakie obowiązywać będą w tych powiatach, wiadomo, że nie będą aż takie jak w tych zaznaczonych kolorem czerwonym.

Jastrzębie-Zdrój po raz kolejny przyjmuje ogłoszenie informacji przez ministerstwo z zaskoczeniem. Nie wiem, czy będzie wprowadzony obowiązek noszenia maseczki od soboty (08.08.) w Jastrzębiu-Zdroju, dlatego, że tego minister na konferencji nie powiedział.

Radio 90: Jeżeli osoba np. z powiatu wodzisławskiego, w którym będzie obowiązkowa maseczka, przyjedzie do Jastrzębia, to będzie tę maseczkę musiała ściągnąć, czy też nie.

Takich wytycznych też nie mamy. Zastanawiamy się, czy jeżeli będąc mieszkańcami Jastrzębia, wyjedziemy do Częstochowy czy do Katowic np. do pracy, czy będziemy mieli nadal obowiązek noszenia tej maseczki.

Na teraz wiadomo, że w Jastrzębiu-Zdroju czy powiecie cieszyńskim, który też został zaznaczony przez Ministerstwo Zdrowia kolorem żółtym, uroczystości rodzinne będą mogły odbywać się z udziałem maksymalnie 100 osób. Z Izabelą Grelą z Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj