Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie- Zdrój: Nie reagowała na sygnały, zatrzymała się gdy policja zajechała jej drogę

Facebook Twitter

Alkohol omal nie doprowadził do wypadku. Jastrzębscy policjanci zatrzymali 60-latkę, która na skrzyżowaniu wymusiła pierwszeństwo.

Wczoraj (15.03.) mundurowi zatrzymali do kontroli kierującą samochodem osobowym, która na skrzyżowaniu ulicy Mazowieckiej z ulicą Małopolska najpierw najechała na krawężnik, a następnie przy skręcaniu w lewo wymusiła pierwszeństwo jadącemu z naprzeciwka. Mundurowi, widząc to, natychmiast udali się za kierująca, 60-latka nie reagowała na sygnały dźwiękowe i świetlne, dopiero zajechanie drogi spowodowało zatrzymanie pojazdu przez kierująca.

Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, w myśl obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

-pisze policja z Jastrzębia, apelując o rozsądek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj