Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Niedzielne utrudnienia z powodu biegu

Facebook Twitter

Utrudnienia w ruchu drogowym w Jastrzębiu-Zdroju. Na niedzielę (19.09.) zapowiedziano tu biegu uliczny – „Kobiety na 5+”. Zawody rozegrane zostaną między 11.30 a 14.00.

VII Jastrzębski Bieg Kobiet „Kobiety na 5+” i V Marsz Nordic Walking odbędą się 19 września na dystansie 5 km w godzinach od 12.00 do 13.30. Start i meta imprezy znajduje się przy Hali Widowiskowo-Sportowej – Aleja Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju. Zawodniczki podzielone na tury startowe będą startowały w krótkich odstępach czasowych, a start pierwszej tury odbędzie się o godzinie 12.00.

Wszystkie panie wystartują z Alei Jana Pawła II na wysokości Hali Widowiskowo-Sportowej, pod prąd do skrzyżowania z ul. Prostą, gdzie nastąpi przebiegnięcie z lewej nitki jezdni (prowadzi pod prąd) na prawą zgodnie z kierunkiem ruchu. Następnie przebiegną przez Rondo Sikorskiego do Alei J. Piłsudskiego, przez Rondo Centralne do skrzyżowania z ul. Harcerską i Katowicką (nawrót), kierując się drugą nitką jezdni do skrzyżowania z ulicą Leśną (skręt w prawo) i po ok.100m skręcając w lewo podążając w kierunku mety przy Hali Widowiskowo-Sportowej.

Orientacyjny plan zamknięcia i otwarcia poszczególnych odcinków drogi, które będą zabezpieczać policjanci z jastrzębskiej drogówki, będzie przebiegać następująco:

  • Odcinek drogi od Hali Widowiskowo-Sportowej (Al. Jana Pawła II), gdzie nastąpi start uczestniczek, do skrzyżowania z ulicami Harcerską i Katowicką (nawrót) będzie zamknięty w godzinach od ok. 11.30 do ok. 13.30
  • Odcinek drogi od skrzyżowania z ulicami Harcerską i Katowicką w kierunku Alei Jana Pawła II do Hali Widowiskowo-Sportowej będzie zamknięty w godzinach od 11:30 do ok. 14:00
    W związku z biegiem wystąpią utrudnienia w kursowaniu autobusów linii: B10, B12, B13, B14, C10, C11, C13, C14, C15, C18, C19, M10, R10, R11, S10, S14, S15, W10.
  • Dojazd do szpitala w godz. 11.30 do 14.00 będzie możliwy od Alei Jana Pawła II, od strony ulic Kusocińskiego, Władysława Jagiełły i Armii Krajowej. Dojazd na parking przy Jastrzębskiej Spółce Węglowej będzie możliwy od ulicy Prostej.

W trakcie trwania imprezy nastąpi zmiana organizacja ruchu drogi wyjazdowej ze szpitala, która będzie się odbywać bramką wjazdową.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj