StartWiadomości

Jastrzębie-Zdrój otwarte dla firm i inwestorów

Po pierwsze, rozwiązania dla firm działających w mieście, którym łatwiej będzie uruchamiać nowe, dobrze płatne miejsca pracy. Po drugie, zachęty dla inwestorów, by poszerzali swoją działalność w Jastrzębiu. I po trzecie, wsparcie dla tych, którzy chcą otworzyć swoją własną firmę.

Dla tej grupy osób przygotowano specjalne zachęty, między innymi program „Lokale na start”, skierowany do tych, którzy na preferencyjnych warunkach będą mogli wynająć przestrzeń pod działalność; są „Lokale na kulturę za złotówkę”: tu czynsz wynosi złotówkę za metr kwadratowy; są start-up’y dla młodych przedsiębiorców do 24 roku życia na ich pierwszą firmę. Chodzi też o to, aby inwestorzy postrzegali Jastrzębie-Zdrój jako miejsce z potencjałem, dzięki temu będą nowe miejsca pracy, a to przyciągnie nowych mieszkańców.

Magistrat przygotowuje się do budowy parku przemysłowego Dębina, który będzie przestrzenią dla hal produkcyjno-magazynowych, projektowane są drogi na polu JAS-MOS. Z Urzędu Marszałkowskiego są też środki na ciąg dalszy modernizacji ulicy Rolniczej, wzdłuż której już działa wielu przedsiębiorców.

Zostaw komentarz