Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Pierwsi najemcy dostali klucze do mieszkań [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Daszek” w Jastrzębiu-Zdroju oddało do użytku budynek mieszkalny w Zdroju. To pierwszy od 12 lat blok, który trafia do mieszkańców dzięki TBS-owi. […]

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Daszek” w Jastrzębiu-Zdroju oddało do użytku budynek mieszkalny w Zdroju. To pierwszy od 12 lat blok, który trafia do mieszkańców dzięki TBS-owi. Klucze do własnego „M” przekazała prezydent Anna Hetman:

W przeciągu 13 miesięcy powstało 27 mieszkań o różnym metrażu, wraz z podziemnym parkingiem mogącym pomieścić 27 samochodów. Jest także parking na zewnątrz budynku, a wkrótce powstanie plac zabaw. Prezes TBS Daszek Ernest Famulski cieszył się z zaufania mieszkańców dla tej formy budownictwa mieszkaniowego:

 

Już wiadomo, że miasto Jastrzębie-Zdrój planuje budowę w tym miejscu kolejnego bloku. Koszt tego to około 10 mln złotych. Dodajmy, że mieszkańcy wpłacają kaucję i uczestniczą także w partycypacji w kosztach budowy.

Kwoty zależą od metrażu, to od kilkunastu tysięcy złotych do 70 tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty czynszu i mediów. Po rozwiązaniu umowy najmu zwracana jest kaucja i partycypacja w kosztach. Film i zdjęcia z oddania do użytku mieszkań poniżej:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj