Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Pierwszy plac zabaw dla osób z niepełnosprawnościami

Facebook Twitter

 Na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego powstało bezpieczne miejsca dla dzieci z niepełnosprawnościami. Jest tam karuzela, z której mogą korzystać jednocześnie dwie osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, jest huśtawka najazdowa oraz bujany na sprężynie rowerek. Cała inwestycja kosztowała prawie 60 tysięcy złotych.

fot..jastrzebie.pl

To pierwszy tego typu plac zabaw w naszym mieście. Wykonanie miejsca integracji ruchowej dla dzieci niepełnosprawnych ma na celu ich integrację oraz umożliwienie lepszego rozwoju psycho-fizycznego przy jednoczesnym udziale w życiu społecznym. Na początek zainstalowaliśmy trzy urządzenia

– mówi zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

fot..jastrzebie.pl

Powstała tam karuzela integracyjna, z której mogą korzystać jednocześnie dwie osoby poruszające się za pomocą wózka inwalidzkiego lub osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami.

Drugim urządzeniem jest huśtawka najazdowa. Urządzenie może stanowić przeszkodę terenową lub huśtawkę wagową. Trzecią atrakcją jest bujany rowerek, który jest urządzeniem kołyszącym się na sprężynie stalowej.

Z Fundacji JSW miasto otrzymało na zakup ww. urządzeń integracyjnych kwotę 47.418,00 zł. Cała inwestycja kosztowała prawie 60 tysięcy zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj