Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Plac imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w centrum miasta

Facebook Twitter

W niedzielę (30.01.) podczas 30. finału WOŚP prezydent miasta Anna Hetman oficjalnie odsłoniła tabliczkę z nową nazwą placu, który znajduje się przed kinem ''Centrum''. ''Od teraz to miejsce oficjalnie możemy nazywać placem im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy'' - informuje Miasto Jastrzębie-Zdrój w mediach społecznościowych.

Jak już Was informowaliśmy, do magistratu wpłynęła petycja, by zasługi fundacji powołanej przez Jurka Owsiaka docenić, nadając jej nazwę jednemu z rond. Zdecydowano, że najlepszym miejscem będzie plac, gdzie odbywają się coroczne finały orkiestry. Radni zdecydowali, że plac przed kinem ”Centrum” będzie nazwany imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Propozycji było wiele. W opinii mojej i radnych lepszym miejscem dla tej nazwy będzie plac, gdzie odbywają się coroczne finały orkiestry, koncerty, jarmarki świąteczne, miejsce pełne ludzi

– mówi prezydent Anna Hetman.

 

Od teraz to miejsce oficjalnie możemy nazywać placem im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ❤️

Opublikowany przez Miasto Jastrzębie-Zdrój Niedziela, 30 stycznia 2022

28 października radni zdecydowali, że plac przed kinem Centrum będzie nazwany imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Decyzja zapadła podczas sesji Rady Miasta. To efekt porozumienia między radnymi, prezydent Anną Hetman i Esterą Woźniak-Prycelas, przedstawicielką komitetu mieszkańców, wnioskujących wcześniej by imieniem tym nazwać nowo powstałe rondo na ulicy Granicznej.

Jestem zadowolona z tego porozumienia, nigdy bym nie pomyślała, że plac w naszym mieście będzie nosił tę nazwę. Na początku byłam przeciwna tej propozycji. Przeprowadziłam wiele rozmów zarówno z radnym Jarosławem Potępą, jak i z panią prezydent. Po przemyśleniu sprawy muszę przyznać, że to lepszy pomysł. Plac jest bardziej „żywy” w świadomości mieszkańców niż rondo. Podjęłam taką decyzję, aby pokazać, że WOŚP nigdy nie powinno być powodem do konfliktów. Jednocześnie dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy głosowali za tą nazwą podczas konsultacji dotyczących nazwy ronda

– mówi Estera Woźniak-Prycelas.

Zobacz zdjęcia z finału WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022