Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Policja szukała dwóch 6-latków, a oni sami się schowali

Facebook Twitter

Mieli, ich zdaniem, za dużo dyscypliny w domu, więc postanowili w specyficzny sposób dać do zrozumienia rodzinie, że nie zgadzają się z takimi metodami wychowawczymi. Wczoraj (23.09.) jastrzębska policja została postawiona na nogi z powodu zniknięcia dwóch 6-latków.

Około godziny 17.00 o zaginięciu syna i wnuczka powiadomiła mama oraz babcia. Jak ustalili policjanci: 43-latka oraz 71-latka wraz z dziećmi przebywały na jednym z placów zabaw w centrum miasta. Gdy cała czwórka wracała do domu, chłopcy w pewnym momencie zniknęli. Na początku kobiety poszukiwały dzieci na własną rękę, lecz bez rezultatu. Po przekazaniu informacji o zaginięciu, mundurowi natychmiast przystąpili do poszukiwań. Do działań zaangażowano wszystkie policyjne patrole.

Już po 30 minutach 6-latkowie zostali odnalezieni w domu jednego z nich. W czasie wyjaśnień, chłopcy stwierdzili, że wspólnie wpadli na pomysł, aby pójść do domu bez opiekunów, ponieważ uważają, że za dużo wymaga się od nich dyscypliny i posłuszeństwa. Wykorzystali chwilę nieuwagi mamy i babci, a następnie schowali się za drzwi jednego ze sklepów.

Uczmy nasze dzieci podstawowych informacji, na wypadek prawdziwego zniknięcia.

Najlepiej, aby od najmłodszych lat wiedziały jak mają na imię i jak się nazywają oraz aby znały imiona swoich rodziców i adres zamieszkania, gdyż w sytuacji kryzysowej pomoże to Policji w szybkim dotarciu do opiekunów. Ważne jest również, aby dziecko znało numer telefonu do swojego rodzica. Rodzice powinni zadbać o to, aby już od najmłodszych lat uczyć swoje dzieci dystansu do osób nieznajomych. Dziecko musi wiedzieć, że nie powinno rozmawiać z nieznajomymi oraz przyjmować prezentów i słodyczy. Dzieci powinny wiedzieć, że nie mogą odpowiadać na zaczepki ze strony nieznajomych i pod żadnym pozorem nie powinny z tymi osobami wsiadać do samochodu, ani oddalać się w ustronne miejsca. W sytuacji zagrożenia dziecko powinno umieć krzyczeć i wołać głośno pomocy! Najmłodsze dzieci powinny być nauczone, że w miejscach publicznych wszędzie muszą chodzić
z rodzicem za rękę.

Policjanci często są świadkami, kiedy rodzice, widząc umundurowanego policjanta, straszą nim swoje małoletnie dzieci. Nigdy nie przekazujmy takiego komunikatu.

Dziecko w sytuacji zagrożenia, a w szczególności, kiedy się zgubi, powinno wiedzieć, że osobami, do których powinno podejść w pierwszej kolejności i powiedzieć, że potrzebuje pomocy, powinni być policjanci.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023