Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Postęp prac przy budowie ronda na Armii Krajowej

Facebook Twitter

Na razie wszystko jest rozkopane ale w ciągu kilku miesięcy prace dobiegną końca. Jastrzębski magistrat informuje o postępie prac przy budowie ronda na Armii Krajowej. Dobiegają końca prace związane z przebudową sieci teletechnicznej, wodociągowej i elektroenergetycznej.

fot.jastrzebie.pl

Rozpoczęły się już wstępne roboty pod budowę chodników. W trakcie przygotowania są też nawierzchnie asfaltowe dróg w rejonie ul. Armii Krajowej i ul. Wiejskiej. Trwają także prace w ciągu ul. Ranoszka. Ruch samochodowy odbywa się tu wahadłowo i tak będzie do końca trwania inwestycji czyli do końca maja.

fot.jastrzebie.pl

Budowane rondo powstaje w miejscu 6-wlotowego skrzyżowania. W wyniku przebudowy ulica Wiejska otrzyma nowy przebieg od ulicy Ranoszka do Kolejowej. Przebudowane zostaną też dwa inne skrzyżowania: z ulicami Wyszyńskiego i Kolejową. Wykonane zostaną również chodniki, oświetlenie i odwodnienia. Powstaną również dwie zatoczki autobusowe. Miasto zdobyło na tę inwestycję 6 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022