Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Powstanie Pawilon Porozumień im. Lecha Kaczyńskiego. Padła zapowiedź premiera [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

W miejscu pomnika Porozumienia Jastrzębskiego, przed kopalnią Zofiówka, gdzie dziś (3.09.) odbywają się uroczystości wydarzeń z września 1980 roku powstanie Pawilon Porozumień im. Lecha Kaczyńskiego. Taka zapowiedź padła podczas obchodów, gdzie wmurowano list intencyjny w tej sprawie.

Mówi premier Mateusz Morawiecki:

Mateusz Morawiecki: Wraz z upływem historii, upływem lat, czasami różne wymiary tamtego wielkiego dzieła Solidarności przykryte są kurzem. My nie możemy pozwolić, żeby tak się działo. Dlatego jestem wdzięczny wszystkim inicjatorom tego dzieła, które tutaj będzie rosło. To prezydent Lech Kaczyński powiedział pięknie, że nie ma i nie będzie rozwoju Rzeczypospolitej bez sprawiedliwości, uczciwości i solidarności.

Z inicjatywą budowy pawilonu Porozumień Jastrzębskich wyszedł związek zawodowy Solidarność i zarząd JSW. Mówi przewodniczący Solidarności KWK Zofiówka:

Joachim Brudziński: Wyszły z inicjatywą stworzenia wielofunkcyjnego budynku pod nazwą „Pawilon Porozumienia Jastrzębskiego im. Lecha Kaczyńskiego”. Wielu z Was pewnie dziwiło się co tam jest obok pomnika, a to jest swoistego rodzaju kamień węgielny, który chcemy wmurować pod to, co ma powstać. Jako pierwszy list intencyjny do kapsuły czasu złoży premier.

Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztować budowa pawilonu. Ma on powstać za kilka lat.

Dzisiejsze uroczystości w 41 rocznicę podpisania Porozumień Jastrzębskich po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Co wywalczono 41 lat temu w Jastrzębiu Zdroju?

Między innymi wolne soboty. Teraz będziemy walczyć także o wolne niedziele i emerytury stażowe

– zapowiedział Piotr Duda przewodniczący Solidarności.

Zobacz zdjęcia z uroczystości:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024