Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jastrzębie-Zdrój: Przyszpitalne poradnie wznawiają przyjęcia [FOTO]

Facebook Twitter

Poradnie specjalistyczne działające przy szpitalu w Jastrzębiu zaczynają przyjmować pacjentów. Ale uwaga: na razie tylko tych, którzy byli zapisani wcześniej na wizytę, a z powodu pandemii ich termin został odwołany.

Każda osoba telefonicznie zostanie zawiadomiona o tym, kiedy ma zjawić się u specjalisty. W podobny sposób umawiani będą pacjenci na zabiegi rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne.
Zanim pacjent wejdzie do gabinetu lekarza, musi przejść przez punkt kontrolny, który wyznaczono w holu bocznego wejścia do Poradni Specjalistycznych przy Wojewódzkim Szpitalu nr 2 w Jastrzębiu. Każda osoba, która jest umówiona na wizytę, przechodząc przez drzwi do budynku poradni, będzie miała bezdotykowo zmierzoną temperaturę, kamerą termowizyjną. Obraz wyświetla się na monitorze, który ma do dyspozycji osoba przeprowadzająca triaż. Sprzęt jest nowy, ufundowała go Jastrzębska Spółka Węglowa.

Jeśli osoba zapisana na wizytę nie ma podwyższonej temperatury, przeprowadzana jest z nią krótka rozmowa, w której pytana jest np. o to, czy nie ma objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem, czy miała kontakt z chorym, czy nie przebywa na kwarantannie. Jeśli wszystko się zgadza, pacjentowi zakładana jest na rękę zielona opaska, z którą może poruszać się po budynku poradni.

Osoby, które nie miały wcześniej wyznaczonego terminu wizyty w poradniach specjalistycznych, muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość, zapisy nowych pacjentów będą możliwe w późniejszym czasie.

Wstępna weryfikacja będzie odbywać się w holu bocznego wejścia do Poradni Przyszpitalnych w godzinach:
– od 8:30 do 12:30 do Poradni Specjalistycznych
– od 7:30 do 13:30 do Pracowni Fizjoterapii

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj