Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Recital fortepianowy Jakuba Stachury

Facebook Twitter

Dyrekcja oraz Rada Rodziców Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju, pragnie zaprosić na pierwszy koncert w jubileuszowym roku szkolnym 2020/2021 w wykonaniu nauczyciela, absolwenta Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – Jakuba Stachury.

fot.pixabay.com

Recital fortepianowy odbędzie się w dniu 7 października 2020 roku o godzinie 18.00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej przy ulicy T. Kościuszki 13a w Jastrzębiu-Zdroju. W programie znajdą się utwory największych kompozytorów. Wstęp na koncert jest darmowy. Serdecznie zapraszamy! Jest to jeden z cykli jubileuszowych wydarzeń i koncertów.

Jakub Stachura

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. dra hab. Zbigniewa Raubo. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w OSM im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Następnie ukończył POSM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. zw. dr hab. Moniki Sikorskiej-Wojtachy.

Jako pianista i kameralista jest aktywnym uczestnikiem wielu kursów pianistycznych na terenie Polski. Brał udział w projekcie Europa u Bram, gdzie miał możliwość współpracy z takimi pedagogami jak Dimitrij Baszkirow, Fabio Bidini. Dwukrotnie współpracował z orkiestrą Filharmonii Śląskiej. Jest laureatem wielu konkursów zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych – m.in. otrzymał 3 miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Druskiennikach. W 2019 roku wraz z triem kameralnym w składzie flet, obój, fortepian zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej im. Wandy Wiłkomirskiej.

Jakub Stachura bezpośrednio po ukończeniu studiów we wrześniu bieżącego roku podjął pracę w jastrzębskiej szkole muzycznej otrzymując posadę nauczyciela gry na fortepianie i akompaniatora.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022