Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Remont ulicy zakończono przed czasem. Można już z niej korzystać

Facebook Twitter

W Jastrzębiu-Zdroju od dziś (27.04.) można już jeździć po ulicy Witczaka. Remont ulicy zakończono prawie 4 miesiące przed czasem!

remont ulicy
fot. UM Jastrzębie - Zdrój

Jak wiecie z wiadomości Radia 90, inwestycja miała zakończyć się w połowie sierpnia. To nie tylko efekt zaangażowania wykonawcy, ale również sprzyjające warunki atmosferyczne. Jak słyszymy w magistracie, po gruntownej rekonstrukcji, bezpieczeństwo na ulicy zostało poprawione, a widoczność jest lepsza.

Remont ulicy zakończył się 4 miesiące przed czasem

Remont ulicy obejmował również budowę chodnika z oświetleniem oraz budowę dwóch dużych parkingów.

Ulica Witczaka to jedna z najbardziej uczęszczanych dróg w Jastrzębiu-Zdroju, prowadząca m.in. do całego kompleksu pouzdrowiskowego. Inwestycja kosztowała blisko 8,5 mln złotych, część pieniędzy pochodziła z rządowej dotacji.

Modernizacja obejmowała również budowę nowoczesnego chodnika z oświetleniem oraz budowę dwóch dużych parkingów o łącznej powierzchni 830m2. To bardzo dobre rozwiązanie dla miłośników kąpieli, którzy korzystają z Kąpieliska „Zdrój”, a także dla odwiedzających Park Zdrojowy – dawną Perłę Śląskich Uzdrowisk. Teraz, dzięki nowym parkingom, można zostawić samochód i udać się na spacer parkowymi alejami.

Remont ulicy Witczaka pochłonął niespełna 8,5 miliona zł.

Skrócenie czasu realizacji inwestycji stało się możliwe dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, szybszej niż planowanej realizacji sieci ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz zaangażowaniu dodatkowych mocy przerobowych na realizowanym zadaniu.

Inwestycja ta kosztowała 8 382 301,76 zł brutto i została dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 5 000 000,00 zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj