Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Seryjny złodziej już w rękach policji

Facebook Twitter

Seryjny złodziej w rękach jastrzębskiej policji. 24-latek jest podejrzewany o liczne kradzieże sklepowe. Z punktów handlowych alkohol, soniczne szczoteczki i artykuły spożywcze o łącznej wartości około 4000 złotych.

fot. policja Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębscy kryminalni pracowali nad sprawą licznych kradzieży w samoobsługowych sklepach. Łupem złodzieja padały między innymi alkohol, soniczne szczoteczki, artykuły spożywcze i to w dość sporej ilości.

Jednorazowo potrafił wynieść towar o wartości nawet ponad 400 złotych. W czasie dochodzenia ustalono, że złodziejem jest 24-letni mieszkaniec. Został zatrzymany na terenie miasta 27 września. Na widok policjantów zaczął uciekać, jednakże po krótkim pościgu został zatrzymany, miał przy sobie torbę, jak się później okazało, rzeczy, które się w niej znajdowały, zostały parę minut wcześniej skradzione.

22-latek w okresie od 9 czerwca do 27 września dopuścił się 18 razy kradzieży w sklepach. Z materiałów postępowania wynikało również, że z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu. Wstępnie oszacowane straty sięgają prawie 4000 zł. Mężczyzna przyznał się do kradzieży, odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Został objęty policyjnym dozorem. Za kradzieże grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022