Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój – sporo interwencji. Groźny tlenek węgla i wypadki w regionie

Facebook Twitter

Pracowita sobota (29.05.) jastrzębskich strażaków. W raportach 7 interwencji, w tym wyjazdy do zdarzeń drogowych. Interwencje dotyczyły także zaczadzeń. Tylko dzisiejszej nocy strażacy byli wzywani z tego powodu dwa razy.

Strażacy zostali wezwani do mieszkania w bloku przy ulicy Katowickiej, bo minionej nocy (30.05. godz. 1:23) w łazience upadł 73-latek. Początkowo wypadku nie wiązano z tlenkiem węgla, bo mężczyzna był przewlekle chory. Po przybyciu na miejsce strażacy rutynowo użyli detektora i wtedy okazało się, że przy uruchomionym przepływowym podgrzewaczu wody urządzenie pokazało 900 PPM. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Do podobnego zdarzenia doszło dziś (30.05.) rano w Żorach w budynku przy ulicy Śląskiej. Tam w mieszkaniu po godzinie 6:00 zasłabła 47-latka. Również i tym przypadku powodem był tlenek węgla.

Trudne warunki jakie wczoraj (29.05.) zaistniały przed południem na drogach w regionie, były spowodowane gwałtownym zmianami w pogodzie, były burze, ulewy a miejscami nawet grad. O godzinie 11:00 do kolizji z udziałem 3 samochodów osobowych doszło w Pawłowicach na ulicy Wodzisławskiej. W tym zdarzeniu nie było poszkodowanych.

Jedna osoba wymagała natomiast hospitalizacji po wypadku do jakiego doszło kilkanaście minut później w także w Pawłowicach na wiślance, na łuku drogi osobowy seat wypadł z drogi i dachował.

Kilkanaście minut po tym zdarzeniu doszło do zdarzenia 2 samochodów osobowych: vw transportera i audi A3 na ulicy Matejki w Jastrzębiu-Zdroju. Jedna poszkodowana osoba nie wymagała hospitalizacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023