Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ważny temat dla seniorów! Jastrzębie-Zdrój – będą mówić o oszustach. Nie daj się nabrać!

Facebook Twitter

Ważne informacje dla seniorów na spotkaniu w Jastrzębiu-Zdroju. Wszystko po to by nie dali się oszukać. Spotkanie w najbliższą środę (19.01.) organizuje Jastrzębski Klub Seniora.

fot. pixabay.com

W najbliższą środę 19 stycznia o godzinie 15:30 w Klubie Seniora odbędą się zajęcia dla seniorów: „Zapobieganie przestępstwom przeciwko mieniu: kradzież, kradzież z włamaniem, rozbój, oszustwo”.

Zajęcia będą realizowane przez Stowarzyszenie Fidei Defensor (www.fideidefensor.pl) w ramach projektu „Przeprowadzenie ogólnopolskiego cyklu szkoleń dla dorosłych w celu przeciwdziałania przyczynom przestępczości oraz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych oraz społeczności wiejskich i małych miast” finansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Jak informuje policja  w Jastrzębiu-Zdroju, tylko wczoraj (13.01.) kilka razy oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od starszych osób, na szczęście bezskutecznie. Osoby podające się za członków rodziny przekazywali informację, iż mieli wypadek drogowy i potrzebują pieniędzy, aby nie mieć problemów. Na szczęście tym razem starsi mieszkańcy naszego miasta zachowali zimną krew i nie nabrali się na oszustwo.

W pierwszym przypadku zadzwonił mężczyzna podający się za wnuczka, w drugim zadzwonił mężczyzna, do 72-latka podając się za syna, a trzecim zadzwoniła kobieta, do 78-latki podając się za córkę.

Policja apeluje

Przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od starszych osób ostrzegają systematycznie media. Dlatego też apelujemy do osób, które zostały oszukane lub miały kontakt z oszustem o informowanie Policji o każdym takim przypadku pod alarmowym numerem telefonu 997, lub telefonem stacjonarnym jastrzębskiej policji 47 85 542 00.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj