Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Spotkanie z Marcinem Świetlickim i Mariuszem Czubajem

Facebook Twitter

Miejska biblioteka w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na wirtualne spotkanie, podczas którego będziecie mogli rozsmakować się w literacko-muzycznych motywach prozatorsko-poetyckich. Dwóch gości reprezentujących dwa rodzaje literackie opowie o swojej twórczości, o związkach muzyki i literatury.

Tym razem  gośćmi jastrzębskiej biblioteki będą Marcin Świetlicki i Mariusz Czubaj. Pisarze opowiedzą o swoich najnowszych książkach „Ale o co ci chodzi?” (Marcin Świetlicki) i „Około północy” (Mariusz Czubaj). Wirtualne muzyczno-literackie odbędzie się w środę (9.09.) o godz. 18:00 na Facebooku biblioteki.

Marcin Świetlicki

Jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich poetów, wokalista, powieściopisarz. Autor 14 książek poetyckich oraz m.in. trylogii kryminalnej Laureat licznych nagród literackich (m.in. Nagrody Kościelskich, Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Wielkiego Kalibru). Założyciel zespołu Świetliki, występuje również z postyassową formacją Zgniłość.

Mariusz Czubaj

Antropolog kultury, pisarz. Dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej i sensacyjnej – za książki „21:37″ w 2009 roku i „R.I.P.” w 2017 r. Gra na saksofonie altowym z zespołem muzycznym Zgniłość oraz Kornet Olemana. Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2021