Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań

Facebook Twitter

Szczęśliwy finał poszukiwań 13-latka w Jastrzębiu-Zdroju. Chłopiec w środę (2.12.) około 20.00 wyszedł na spacer z psem i przez kilka godzin nie wracał do domu.

Rodzina najpierw szukała 13-latka na własną rękę, około 23:00 wezwano jednak mundurowych. Natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą, bo z uwagi na panujące mrozy, liczyła się każda minuta. Przełom nastąpił po północy, gdy podczas poszukiwań 13-latek został zauważony przez patrol ruchu drogowego na ulicy 11-Listopada. Roztrzęsiony chłopiec opowiedział mundurowym, jak pies zerwał mu się ze smyczy, wiec zaczął go szukać, a telefon komórkowy się rozładował. W trakcie poszukiwań on sam zgubił się w ciemnościach. Całego i zdrowego, choć przemarzniętego przekazano po opiekę taty.

Policja apeluje

Zwracajmy uwagę na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub ubranych niestosownie do pory roku. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze, bezdomne, nietrzeźwe. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod telefony alarmowe 997 lub 112.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj